Özel Baca Sistemleri

Özel baca sistemleri doğalgazlı ve katı yakıtlı boya fırınları, endüstriyel fırınlar, ısıl işlem cihazları ve bir nevi lokanta - restaurant mutfak bacalarını ihtiva etmektedir.

Firmamız mekanlara, fabrikalara, özel üretim birden çok fanlı sistemdir. Fırınlara hızlı ve performans artırıcı çözümler sunmaktadır. Özel bacalarda malzeme kalitesi ve standardı yoktur. Doğalgaz harici bütün yakıtlarda müşteri isteğine göre malzeme seçimi yapılır.

Bu malzemeler 304 kalite cr-ni paslanmaz çelik - galvaniz kaplı metal - DKP sac metal - 430 kalite cn-ni ve alüminyum levhadan oluşur.

Düz Modül
Tüm atıkgaz sistemlerinin oluşturulmasında kullanılan esas modüldür, yatay ve düşey hatlarda baca gazının iletilmesinde ana görevi üstlenir.

Kelepçe
Bacanın karkas yapı elemanlarına 50 mm mesafede sabitlenmesini sağlayan bir ekipmandır. Duvar kelepçesi, bacanın dengede durmasını sağlar, yatay rüzgar yükü ve sarsıntılara karı gelebilir; yatay duman kanalının yükü uygun mesafelerde taşıttırmalı, kesinlikle düşey baca yükü taşıttırılmamalıdır.

Dirsek 45º
Bu modülün parçaları gaz ve yoğuşmayı sızdırmayacak şekilde birbirine TIG kaynağı ile kaynatılmıştır. Yatay baca hattında 45º sapmaların yapıldığı atıkgaz sistemlerinde kullanılır.

Temizleme
Bu modül T modülünün altına monte edilerek bacanın temizlenmesini ve içinin kontrol edilmesini sağlar; uzun yatay ve düşey bacalarda kontolü ve temizliği kolaylaştıracak yerlerde kullanılır.

Taşıyıcı Destek Altı
Kondens modülden ve ara taşıyıcı modülden gelen yükleri karkas yapı elemanına aktarılmasını sağlayan, montaj elemanıdır.

Şapka
Bacanın en üst kısmına monteedilir, baca içine katı cisim, kar ve yağmur suyunun girmesini önler. Kendinden mufludur.

Ara Destek
Düşey baca yükünü bölüp konsol Taşıyıcı Levhalar aracılığı ile karkas yapı elemanına aktarılmasını sağlayan bir ara modüldür

Kaynaksız Pres T Dirsek
Türkiyede ilk kaynaksız te dirsek üretimi AKA BACA da başlamış ve halen devam etmektedir.